۵ تا ۲۰ درصد تخفیف
تخفیف ۵ تا ۲۰ درصد

انواع تقویم و سررسید ۱۴۰۳

دفتر ۲۰۰ برگ

لوازم تحریر فانتزی

مداد رنگی

ماژیک و هایلایتر

کیف و کوله پشتی

جامدادی

لیوان، قمقمه، ظرف غذا

خرید لوازم تحریر و انواع نوشت افزار

لوازم تحریر گروهی از ابزارهایی است که برای نوشتن، ترسیم و یا نقاشی کردن کاربرد دارند. محصولات و اقلامی مانند کاغذ، مداد و خودکارهایی که هنوز هم به آن‌ها محتاج هستیم؛ چراکه بدون آن‌ها ثبت مهم‌ترین وقایع زندگانی ممکن نیست. این نوشت افزار توسط کودکان در مهدکودک، دانش‌آموزان در مدرسه، دانشجویان در دانشگاه، کارمندان در ادارات و موسسات، هنرجویان در آموزشگاه های هنری و… استفاده می‌شود. پیش از هر توضیحی درباره لوازم تحریر، خرید انواع لوازم تحریر و نوشت افزار و موارد مرتبط به آن، باید به این واژه بپردازیم؛ این واژه به دو صورت لوازم التحریر و لوازم تحریر به کار برده می‌شود؛ لوازم تحریر یک واژه عربی بوده و ما در فارسی از معادل و جایگزین «نوشت افزار» استفاده می‌کنیم. لوازم تحریر به دسته‌های مختلفی مانند نوشت افزار تحصیلی، لوازم اداری و لوازم بایگانی تفکیک می‌شوند که در برخی از آن-ها ممکن است لوازم مشترک نیز موجود باشد. نمونه‌هایی از نوشت افزار شامل ابزارهای نوشتاری و تولید شده‌ای مانند کاغذ، دفتر، کلاسور، انواع قلم شامل مداد و خودکار، ملزوماتی مانند تراش و پاک کن، انواع پاکت و تجهیزات اداری می‌شود. از رایج‌ترین لوازم تحریر و نوشت افزار موجود و مورد استفاده می‌توان محصولاتی مانند مداد، خودکار، دفتر، پاک کن، تراش و دفتر یادداشت را نام برد که از کودکی تا پیری با آن‌ها سر و کار داریم و در هنگام انتخاب و خرید- چه با تخفیف‌های ویژه در دوران خاص فروش و عرضۀ این محصولات –با آن‌ها روبرو می‌شویم. امروزه به تمامی لوازم و ابزاری که رابطه‌ای با نوشتن یا حتی نوشته‌های چاپ شده داشته باشد نیز لوازم تحریر می‌گویند. (مانند کلیربوک، پاکت دکمه دار، کلاسور و…)

تاریخچه کاغذ و قلم

امروزه در تاریخ 25 آوریل، روز جهانی لوازم تحریر یا نوشت افزار را جشن می‌گیریم. روزی که قدمت آن به زمان ماقبل تاریخ و با کشیدن اشکالی بر روی سنگ یا چوب بازمی‌گردد. می‌توان نوشت افزار را برای هزاران سال حامی ارتباطات نگارشی دانست. نوشت افزار جدید با استفاده از یک گیاه به نام پاپیروس توسعه یافت؛ به این صورت که ساقه‌های پاپیروس را به شکل نوارهای باریکی در آورده و لایه لایه کنار هم قرار می‌دادند به طوری که در هم فرو روند، سپس این رشته‌ها را در آفتاب خشک م‌کردند. کلمه Paper که امروزه در زبان انگلیسی به کار می‌رود، به «پاپیروس» ارجاع دارد. در قرون وسطی کسانی که ابزار نوشتن را می فروختند در یک مکان ثابت یا Station (ایستگاه) مجاز به انجام این کار بودند، بنابراین کلمه Stationery به معنای نوشت افزار برای همه ابزار نوشتاری در نظر گرفته شد.

خودکار و تکامل نوشت افزار

خودکارها و انواع آن، از محصولاتی بودند که مدل امروزی و مدرن آن، برای اولین بار در جنگ جهانی دوم معرفی شدند. با استفاده از خودکار‌ها، امر نوشتن ساده‌تر می‌شد و در عین حال ابزار نوشتن طول عمر بیشتری یافت. با این حال تولید خودکار یکی از تولیدات پرهزینه برای دولت‌های آلمان و بریتانیا بود. بعد از آن کشورها، ایالت متحده نیز درگیر تولید ابزارهای نوشتن به صورت صنعتی شد. بعد‌ها فرانسوی‌ها توانستند خودکار‌های بسیار سبک‌تری را با هزینه‌هایی بسیار مناسب‌تر تولید کنند. و به این ترتیب فروش خودکارها در دوران جنگ ملل مختلف با هم افزایش فوق‌العاده‌ای پیدا کرد. بعد از خودکار مسیر برای تولید انواع و اقسام ابزارهای نوشتاری هموارتر شد. پس از مدتی نوشت افزارها برای بشر یک نیاز نبودند و شاهد این هستیم که هر روز بر انواع و اقسام نوشت افزارها افزوده می‌شود. به هر حال اگرچه مهارت‌های تایپی با ابزارهای پیشرفته جایگزین نوشتن دستی اسناد و مطالب شده است اما هنوز هم نمی‌توان از نوشت افزارها و تاثیری که بر سهولت فرآیند مهم نوشتن دارند، غافل شد.

نکاتی دربارۀ خرید انواع مختلف لوازم تحریر و نوشت افزار

حال که به آشنایی اولیه دربارۀ مفهوم لوازم تحریر و نوشت افزار پرداختیم، می‌دانیم که پیدا کردن راهی برای چگونگی انتخاب و خرید لوازم تحریر چه برای مدرسه و دانشگاه، چه برای محل کار و منزل، امری مهم است؛ پس بهتر است تا نکاتی را درباره راهنمای خرید لوازم تحریر و نوشت افزار ذکر کنیم: سازگاری با محیط زیست: هنگام انتخاب نوشت افزار و محصولات کاغذی، بهتر است گزینه‌هایی را انتخاب کنید که از مواد مرغوب تهییه شده باشند تا هم قابل استفاده در مدت‌های طولانی بوده و هم سازگار با محیط زیست باشند. کیفیت: یکی از موارد مهم در خرید لوازم تحریر بالا بودن کیفیت آن است. بعضی اوقات شما بالا بودن کیفیت محصول را با مشاهده و لمس درک نخواهید کرد، بنابراین بهتر است با خرید یک نوشت افزار کوچک از یک برند معتبر و قدیمی آن را امتحان کنید. البته شما می توانید کیفیت لوازم التحریری مانند دفتر و دفتر یادداشت را از بادوام بودن جلد آنها و با کیفیت بودن چاپ آنها تشخیص دهید. اما این هم مهم است که فروشنده جنس با کیفیت را با قیمت مناسب ارائه دهد تا شما هم محصولی دریافت کنید که سالها استفاده کنید، هم در هزینه صرفه جویی کنید. زمان: اگر شما بخواهید خرید خود را سریع و با عجله انجام دهید، نمی توانید همان لوازم التحریری که مورد نظرتان است را خریداری کنید، زیرا خرید نوشت افزار با کیفیت، با قیمت مناسب و ایده آل زمان بیشتری می-خواهد. قیمت: طبق گفته‌ای معروف، قیمت، چیزی است که شما پرداخت می‌کنید و ارزش، چیزی است که شما به دست می‌آورید. همه ما می‌دانیم که برندهای قدیمی امتحان خود را پس داده و می‌توان به آن‌ها از لحاظ کیفیت و قیمت لوازم التحریر اعتماد کرد. قابلیت اطمینان: امروزه بیشتر برندها، فروشگاه اینترنتی خود را تاسیس کرده‌اند و شما بنا بر اطمینان به نام برند می‌توانید خریدی خوب داشته باشید. انتخاب لوازم مورد نیاز: از آنجایی که تنوع لوازم تحریر از نظر نوع و ظاهر بسیار زیاد بوده شما نباید خود را درگیر انتخاب از میان خیل عظیم آن‌ها بکنید. تنها به خرید لوازم تحریر مورد نیاز خود بپردازید.

فهرست خرید و طبقه‌بندی کلی انواع لوازم تحریر و نوشت افزار

چه بخواهیم به عنوان یک دانش‌آموز در فصل تابستان و دوران معروف به «سرکلاسی» به خرید لوازم تحریر بپردازیم و چه به عنوان یک دانشجو، هنرمند و یا فردی مشغول در حرفه‌ها و شغل‌های مختلف قصد خرید نوشت افزار را داشته باشیم، همواره در خرید انواع لوازم تحریر و نوشت افزار، محدویدت زمانی و شرایط باعث می‌شود تا انتخاب و خرید اقلام و محصولاتی از یادمان برود. در این بخش ما لیستی از انواع کلی و دسته‌بندی اولیه نوشت افزار و لوازم تحریر را در اختیارتان گذاشته تا در زمان‌های مخصوص خرید این محصولات (مانند خرید اینترنتی و با تخفیف ویژه) از آن استفاده کنید:

برندهای محبوب و پرطرفدار بازار لوازم تحریر و نوشت افزار عبارتند از:

در هر سرفصل از بخش لوازم تحریر و نوشت افزار شهر کتاب پاسداران، برندهای مختلف دیگر و مربوط به هر شاخه، معرفی شده‌اند. مخاطبان و مشتریان انواع لوازم تحریر و نوشت افزار می‌توانند با مراجعه به وبسایت شهر کتاب پاسداران در هنگام انتخاب و خرید لوازم تحریر و نوشت افزار مورد نظر خود، از تخفیف‌های مختلف نیز بهره‌مند شوند.